Seuramme on mukana Unelmien liikuntakuukaudessa ja -vuodessa

Seuramme on mukana syyskuussa 2016 Unelmien liikuntakuukaudessa ja SuomSuomi100i 100 vuotta ohjelmaan kuuluvassa Unelmien liikuntavuodessa 2017.

Syyskuun aikana ja vuoden 2017 aikana järjestämme teemaan liittyviä tapahtumia, jotka ovat avoimia seuramme jäsenille sekä suurelle yleisölle. Seuraa tiedotusta nettisivuillamme sekä facebook-sivuillamme.

Unelmat liikkeelle on valtakunnallisesti levittäytyvä tapa toimia, joka innostaa, osallistaa, verkottaa ja rohkaisee yksittäisiä ihmisiä ja eri toimijoita kokeilemaan yhdessä keinoja liikunnan lisäämiseksi. Tavoitteena on lisätä liikettä, iloa ja hyvinvointia suomalaisille – saada unelmat liikkeelle. Valon koordinoima Unelmat liikkeelle -kokonaisuus on osa Suomen satavuotisjuhlavuoden ohjelmaa vuonna 2017.

Lue lisää valtakunnallisesta Unelmat liikkeelle -vuodesta sekä käy katsomassa Järvenpään kaupungin omat tapahtumasivut Unelmat liikkeelle sivustolta.

unelmatliikkeellejpaa