Qigong-workshop la 31.1.2015 klo 11-14

Qigong-workshop

 • Opettaja: Kauko Uusoksa
 • Aika: la 31.1.2015 klo 11-14
 • Paikka: Louhelan liikuntasali, Louhelankuja 3, Järvenpää
 • Sisältö: Mawangdui Daoyin -kuvasto
  Tutustumme historialliseen Mawandui Daoyin -kuvastoon joka löytyi Kiinasta Mawangduin hautalöydön yhteydessä. Mawangdui-silkkimaalauksessa on 39 kuvaa, jossa henkilöt tekevät Daoyin-harjoituksia. Mawanduin haudasta löytyi silkkimaalauksen lisäksi käsikirja, joka ohjeisti maalauksessa tehtyjen liikkeiden suorittamiseen ja niiden terveysvaikutuksiin. Käymme workshopin aikana läpi silkkimaalauksen kuvaston 12 seuraavaa liikettä ja niiden vaikutukset (edelliset 12 liikettä käytiin läi marraskuussa 2014). Kertaamme myös alun 12 liikettä, joten voit hyvin tulla mukaan vaikket ehtinytkään osallistumaan ensimmäiseen kertaan.
 • Qigong-workshopit ovat avoimia jäsenille ja seuran ulkopuolisille ei-jäsenille
 • Hinta ja maksut
  • Seuran omat jäsenet 20 euroa/kerta
  • Ei-jäsenet 40 euroa/kerta
  • Maksaa voit
   • käteisellä ennen workshopin alkua.
   • etukäteen pankkiin. Maksaessasi käytä viitenumeroa 14070
   • liikunta- ja kulttuuriseteleillä, verkkomaksulla tai Sporttipassilla
  • Maksuohjeet
  • Tule ajoissa paikalle, jotta maksut ehditään hoitamaan ennen workshopin alkua.

mawangdui1