Qigong-erikoistreenit Xiang Gong -sarjat to 15.12.2016

Qigong -erikoistreenit, Xiang Gong 1-2 sarjat 

Suomen Qigong yhdistyksen pj. Kauko Uusoksa pitää kauden aikana kaksi qigong/terveys qigong -erikoistreeniä syksyllä ja kaksi keväällä. Tarkoituksena on syventää omaa qigong-harjoitteluaan ja tutustua syvemmin qigong-harjoitteluun ja sen taustalla vaikuttaviin teorioihin.

Yiquan-treenit on peruttu ko. päivinä. Yiquanin harjoittelijat voivat halutessaan osallistua qigong-erikoistreeniin.

Aika: to 15.12.2016 klo 19-21

Sisältö: Xiang Gong 1-2 eli Tuoksu sarja 1-2

Xiang Gong (Tuoksu qigong) harjoituksessa käytetään erilaisia käsien asentoja ja sivuttaisliikkeitä keskidantianin korkeudella. Sarja vaikuttaa kuitenkin kokonaisvaltaisesti kehoon tukemalla yleisterveyttä sekä poistamalla sairauden aiheuttajia kehosta. Harjoitus lisää Qin eli sisäisen energian kiertoa kehossa ja siten tukee pitkää ja tervettä elämää. Harjoitus vaikuttaa kehon pääkanavin ja avaa kehon pientä taivaallista kiertoa säännöllisesti harjoiteltuna. 

Paikka:

  • Louhelan sali, Louhelan liikuntasali, Louhelankuja 1, Järvenpää

Hinta:

  • Seuran omille jäsenille maksuton
  • Avoin ulkopuolisille, ei-jäsenille maksu on 30 euroa/kerta

Ohjeita erikoistreeneihin osallistujille:

  • Erikoistreeneihin ei tarvitse ilmoittautua etukäteen.
  • Tapahtuman kohdalla mainitaan, mitä perusvaatimuksia osallistujalta edellytetään (esim. taiji-peruskurssin käyminen tms.)
  • Tule ajoissa paikalle, jotta ehdimme hoitamaan maksuasiat kuntoon ennen harjoitusten alkua.

Maksaa voit:

  • Käteisellä ennen treenin alkua
  • Etukäteen pankkiin. Maksaessasi käytä viitenumeroa 14070 (ota kuitti mukaan!)
  • Liikunta- ja kulttuuriseteleillä, verkkomaksulla tai ePassilla, Maksuohjeet nettisivuilla www.sanbao.fi

crane79