Tule kansalaistorille Helsinkiin viettämään Aasialaista lauantaita 22.8.2015 kanssamme

Tule mukaan viettämään kanssamme Aasialaista lauantaita, Helsingin juhlaviikkojen tapahtumaan lauantaina 22.8.2015 klo 9.00-12.00.

Olemme Suomen Qigong-yhdistyksen alueella Kansalaistorilla Musiikkitalon edessä. Järjestämme kaksi työpajaa kaikille qigongista kiinnostuneille sekä qigongin harrastajille. Työpajojen välissä on vapaa harjoitus, jonka sisältö muodostuu paikalla olijoiden perusteella. Joten olet tervetullut myös tähän vapaaseen harjoitukseen mukaan. Tavataan kansalaistorilla.

Suomen Qigong yhdistyksen työpajat:
klo 9.30 Podong Gong
klo 10.30 Vapaa harjoitus
klo 11.00 Xian Gong

Lisätietoja Aasialaisesta lauantaista oheisesta linkistä:
http://www.helsinginjuhlaviikot.fi/tapahtuma/aasialainen-lauantai/

Mukana tällä osastolla ovat Suomen Qigong -yhdistys, Sanbao Järvenpää, Suomen Terveys Qigong -liitto, Helsingin Terveys Qigong -yhdistys sekä qigongin ohjaajia mm. Helsingistä, Tamprereelta, Järvenpäästä, Kokkolasta.

Kartta2015 lataus